Ultrazvukový digitální tloušťkoměr Elcometer MTG 4

Ultrazvukový tloušťkoměr Elcometer MTG 4 umožňuje několik možností kalibrace a režimů měření. Je ideálním přístrojem pro měření tloušťky na široké škále ploch s i bez povrchové úpravy.

Díky výběru z několika možností kalibrace a režimů měření je přístroj MTG4 ideální volbou při měření na široké škále ploch s i bez povrchové úpravy.

Vlastnosti

  • režimy měření Pulsed-Echo (P-E) a Echo-Echo ThruPaintTM (E-E)
  • možnosti kalibrace: jednobodová, tovární, na známou rychlost ultrazvuku v materiálu
  • přednastavená frekvence 4 měření za vteřinu
  • výstup dat přes USB do počítače či podobného zařízení

Kromě všech vlastností přístroje MTG2 je MTG4 vybaven i dvěma dalšími možnostmi kalibrace. Přístroj lze zkalibrovat pomocí jednobodové kalibrace za použití vzorku testovaného materiálu bez nátěrové hmoty o známé tloušťce. Kromě toho si může uživatel zvolit z 39 přednastavených rychlostí ultrazvuku v materiálů uložených v paměti přístroje, mj. hliníku, oceli, nerezové oceli, litiny, plexiskla, PVC, polystyrenu a polyuretanu.

V režimu Echo-Echo ThruPaintTM (E-E) je možné měřit i na materiálech s nátěrovou hmotou o tloušťce až do 25,4 mm. V tomto režimu je tloušťka nátěrové hmoty ignorována a je zobrazena tloušťka materiálu od jeho povrchu až do nejnižšího bodu.

Přístroj je kompatibilní se softwarem ElcoMasterTM, jednotlivá měření lze při použití online měření stáhnout pomocí USB do počítače nebo podobného zařízení.

Fotogalerie

Videa